top of page
  • Yazarın fotoğrafıCaner Palandökenler

Anlatacak bir hikayeniz var mı?
Bizim hikayemiz .. Aslında hepimizin hikayesi .. Kendi şirketimiz olan Coworkers Academy’nin hikayemiz adlı yazısını paylaşmak istiyorum . Kendini ifade eden güçlü hikayeleri paylaşmak ve dünyayı değiştiren bir hareket başlangıcına ortak olacak . Bu yazı size ilham olacak .

Hikayemiz :

Hikayemiz derken aslında doğru bir soru ile başlamak iyi olacak . Anlatacak bir hikayeniz, hikayemiz var mı? Hikayemiz yoksa, başa dönmeli ve biz en temelde nerede hata yaptık diye düşünmeliyiz, çünkü anlatılacak değerde bir mesel yoksa, durum gerçekten ciddi olmalı… Ve ikinci önemli soru: Yaratmak istediğimiz gelecek için doğru hikayeleri anlatıyor muyuz ?

İster kendi gelişiminizi düşünün ister şirketinizin gelişimini eğer doğru değerleri hayatınızda yaşamıyorsanız hikayeniz eksik kalacak ya da siz eksik kalacaksınız . Yani değerleriniz ? kültürünüz ? amacınız ? yeteneğiniz ? karlılığınız ? tutkunuz ? vb gibi bizi biz yapan olguların tamamında sizlere yol gösterici olacağız .

Çünkü hikayemizin çıkış noktası kendi değerlerimiz ve hayat amacımızda saklı . ” Paylaşan , iz bırakan , değiştiren , keşfeden , gelişen ” değerimizi yaşatmak istiyoruz .

Bir işi tutku ile yapmak ile para için yapmak arasında ki ayrıntıyı gayet iyi biliyoruz . Bu yüzden tutkumuzu bilimsel gelişmelerle doğru oranda geliştiriyor , her yıl geleceğin en modern eğitim sistemlerini takip ediyor ve uyguluyoruz . Geliştirmek için gelişmiş olmanın ve sürekli farkındalık yaratmak zorunda olduğumuzun farkındayız . Kimsenin sormadığı soruları önce biz kendimize soruyoruz . Cevaplar yüreğimizde gizli , sizlerle tanıştığımızda bunları açıklamak için can atıyoruz .

Kısaca bu sorular nedir diye merak edebilirsiniz …

Varlığımız bu dünyanın ( senin ) mutluluğunu her gün nasıl etkiliyor ?

Her gün kendi mutluluğumuzu en üst düzeye çıkarmaya çaba gösteriyor muyuz ?

Hayatta ki hedefimiz nedir ? Şirketimizin ve hayatımızın ulvi bir amacı var mı ?

Hayat boyu devam eden bir öğrenme sürecinde olduğumuzu biliyoruz . Bir şeyi değiştirmek ve yeni keşfedeceğimiz yerlere gitmek için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz .

Ralph Waldo Emerson ; ” Geçmişte kalanlar ve ileride yaşanacaklar , içimizde sahip olduğumuz güç ile karşılaştırıldığında çok önemsiz kalır ” der .

Bu hikaye burada son bulmuyor aslında başlıyor . Hikayemizi okuduktan sonra hayatınızı eskisi gibi sürdürebilirsiniz . Veya dünyayı daha mutlu ve daha iyi bir yer haline getirmek için yürütülen hareketin bir parçası olmayı seçebilirsiniz.

” Tek bir mumdan binlerce mum yakılabilir ve bu yapıldığı zaman mumun hayatı kısalmaz . Aksine , mutluluk paylaştıkça çoğalır

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page