top of page
  • Yazarın fotoğrafıCaner Palandökenler

Başarmanın En ‘’Dip‘’ HaliMerhaba dostlar. Bugünden itibaren sizlere başarı , hayat ve işletme yönetimi ile ilgili bilgilendirici ve fark yaratan yazılar paylaşacağım. Bugünün konusu DİP ‘TE olduğumuz zamanlar…

Kayak yapmayı öğrenirken 15. kez yere düşseydin bir daha ayağa kalkıp kayak yapar mıydın ?

Seni almayacaklarını bile bile 10. kez iş görüşmesine gider miydin ?

Finiş çizgisine varamayacağını bildiğin ya da bu uzak bir hayal olmasına rağmen o yarışa katılır mıydın ?

Dip : Büyük hedefinize ulaşmak için zorlu yolları aşmaktır . Tabi hedef doğru ise .

Dipteyim , Sondayım , Depresyondayım…Göksel kendi şarkısında bu sözlerle bizlere seslendi. Geçenlerde bir öğrenci arkadaşım yanıma geldi . Caner abi ders bitmiyor, sınav yaklaşıyor, tükendim, yoruldum, pes edeceğim dedi .

Peki sen kendini nasıl hissediyorsun ? Çoğu kişi şuan bu durumda …Peki bu durumda olmak her zaman kötü bir şey mi ? Vaz geçecek misin ?

İnsan zorluklarla karşılaştığında doğal olarak bırakma eğilimi gösterir. Yani her şeyi bırakma eğilimi… Eğer kendini dipte hissediyorsan sana vereceğim üç öğüdü dinlemeni isterim.


1) Dipte olmak kötü bir şey değildir. Kaslar ne zaman şekillenir ? Çalıştığı ve zorlandığı zaman. Yani zorlanıyorsan iyi bir şeydir. Burada önemli olan şey: YANLIŞ OLANDAN VAZGEÇ , DOĞRU OLANDA ISRAR ET.


2) Seni bu zorluklara katlanmaya değer gördüğün şey ne idi ? Hedefin hala net mi ? Zorluklar baş gösterdiğinde veya kendimizi dipte hissettiğimizde ümidimizi ve hedefimizi aklımıza getirmemiz iyi olacaktır . Danışmanlık yaptığım kişilere bu hayalin resmini yaptırır ve odasına asmasını söylerim. Sen de böyle yapabilirsin. Büyüleyici bir etkisi var...


3) İnsanlar sana Başarının yolunun Vazgeçmemek olduğunu söylediler. Kısmen katılıyorum . Ben VAZGEÇ diyorum . Eğer kilo vermek istiyorsan vazgeçeceğin en az on şey vardır . Spor yapmak acı verdiğinde o on şey aklına gelir. İşte dip bu. Bu dipte olan şeyleri iyi bilip vazgeçmezsen herkes gibi sıradan olur hayatın..

Dipte olmak iyidir . Başaran insanlar dip’te doğru karar veren ve fazlalıklarını atan kişilerdir. Tabii hedefini ve fazlalıklarını doğru tespit edebilmiş isen .

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page