top of page
  • Yazarın fotoğrafıCaner Palandökenler

Sende Değişmeyen Ne ?Sanırım bir insanın hayatında ki kendisine sorulabilecek en zor sorulardan biri de bu soru : SENDE DEĞİŞMEYEN NE ? SENİN HAYATINDA NE DEĞİŞMİYOR ?

İstekler değişiyor, duygular değişiyor, beklentiler değişiyor, zevkler değişiyor. Açıkçası aşk duygularımız bile değişiyor. Bunu en iyi kendi hayatımdan anlatabilirim. Delice tutkulu bir çocuktum ben. Bir şeye delice bağlanmaktan korkmaz bodoslama yaşardım. Yani bir söz var ya dibine kadar işte öyle. Bu yaşantı aslında bana değişim konusunda hiç unutamadığım bir ders verdi. Kendi başına olmayı seven , dergi kitap okuyan ve hayaller kuran bir kişi için özel bir hayat dersi..

Bir kıza aşık oldum. Zor bir ilişkiydi bizimkisi. Yani anlatması bile zor olandan. Gizlice buluşurduk her zaman . Gizlice mesajlaşmalar, gizlice bakışmalar, gizlice kaçamaklar … Hayatın anlamı ne deselerdi kesinlikle o derdim. Hayat benim için küçük kalmış odalarda yaşayan bir dilencinin büyük umutları gibiydi. Ayrıldık . Aradan uzun zaman geçti . Bu heyecan değişmez sanıyordum ama birden bire çok ilginç bir şey oldu . Baktım ve bir şey hissetmedim . Yine baktım yine bir şey hissetmedim . Sanki biri almış o kişiyi kendi içimde benim bile bulamayacağım bir yerlere saklamıştı . Saklanılan yerden çıktığında bir yabancıdan farksız olmuştu . . Ben bendim , o da o idi . Peki değişen ne idi ?

Sonra bu salakça dünya da bu olaya kafa yormaya başladım . Her şey değişiyordu . Herkes değişiyordu . Bütün bu olan bitene rağmen biz yine kendimiz ile kalıyorduk .

Geçenlerde uzun yıllar önce çok sevdiğim bir arkadaşım ile sohbet etme imkanı buldum . Uzun yıllar onu da değiştirmişti . İçinde ki sevgi boşluğunu başka bedenlerde başka arzular da başka ihtiraslarda arama dürtüsünü hiç bırakmamıştı. Sonunda ciddi hastalandı. Kendisinde değiştiremediği bu boşluğu doldurma yöntemiydi. Bedenini ruhu gibi yıkayamadan öleceğini düşündüm . Öyle de olacaktı .

Onca yaşadıklarımıza rağmen eğer bizi biz yapan değerlerden uzaklaşıyor ve aynı çukura hep düşüyorsak , başka bedenler başka hayatlar bize hep daha cazip geliyor ama yine de tatmin olamıyorsak , benim hayatım senin hayatın diye bulanık zihinlerde iz bulmaya çalışıyorsak , aynaya her gün bakıyor ama kendimize hayatımız boyunca hiç bakamıyorsak , seni seviyorum demekten çok hoşlanıyor ama bu sözü söyleyecek kimseyi bulamıyorsak , hayat anlamını yitiriyor heyecan vermiyor bakışlar hep solgunsa , zaman hem çok akıyor hem de ders zili gibi hiç çalmayacak kadar küstahsa , o zaman kendimize bir şeyi daha güçlü sormanın zamanı geldi diye düşünüyorum .

Hayatında değişmeyen şey ne ? Hayatında neleri değiştirmek istersin ?

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page